.
پنجشنبه 17 آذر 1401   19:39:12
.
.

بازدید دکتر شیرمردی، معاون سازمان از شرکت تولید پوشک نوزاد و انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک در تولید سوپر جاذب بهداشتی

1401/8/11 چهارشنبه

.
دکتر شیرمردی، معاون سازمان و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران، روز چهارشنبه، یازدهم آبان‌ماه در حاشیه سفر استانی خود به استان یزد، از کارخانه تولید پوشک‌های بهداشتی نوزادان بازدید و از نزدیک در جریان روند تولید و نیاز های این بخش از صنعت قرار گرفتند.
گفتنی است، شرکت توسعه کاربرد پرتوهای سازمان انرژی اتمی ایران در نظر دارد با آغاز این طرح پژوهشی به تولید پودر سوپر جاذب بهداشتی مصرفی در صنعت پوشک‌ وارد شود تا نیاز کشور به این ماده را برطرف سازد. در هر پر پوشک 40 گرمی نوزاد، 15 گرم پودر جاذب مورد استفاده قرار می‌گیرد و سبد نیاز کشور به پوشک نوزاد، در حدود 8/2 میلیارد پر در سال می‌باشد. جاذب بهداشتی بر پایه کامپوزیت‌ پلیمرهای طبیعی و آکریلاتی می‌باشد که با استفاده از تکنیک‌های پرتوفرآوری و استفاده از ترکیب طبیعی فوم‌زا (به فرم مایسلی) در حین فرآیند پلیمراسیون و شبکه‌سازی یک ساختار فوق متخلخل با سرعت جذب و قدرت نگه‌داری مایعات بیولوژیکی بالا ساخته می‌شود.
در پایان این بازید، تفاهم‌نامه‌ همکاری مشترک در تولید سوپر جاذب بهداشتی میان طرفین امضاء شد. این تفاهم‌نامه به منظور توسعه همکاری‌های متقابل، تبادل تجربیات و بهره‌برداری از توانمندی‌های علمی منعقد گردید.

تمام حقوق وب سایت متعلق به شرکت توسعه کاربرد پرتوها می باشد.

login