.
سه‌شنبه 8 فروردین 1402   13:11:54
.
.

دیدار دکتر شیرمردی با تولیت حوزه علمیه مروی استان تهران

1401/12/2 سه‌شنبه

.
دکتر شیرمردی معاون سازمان و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران، امروز دوم اسفندماه میزبان آیت‌الله تحریری تولیت حوزه علمیه مروی استان تهران و حجت الاسلام والمسلمین طاهایی مدیر دفتر سیاسی اجتماعی حوزه‌های تهران بودند.
در ابتدای این دیدار، دکتر شیرمردی ضمن تشریح تشکیلات سازمان انرژی اتمی به توضیح اهمیت ترویج و توسعه فناوری کاربرد پرتوها در زندگی مردم پرداخته، و اظهار داشتند: خوشبختانه در این دوره عزم جدی برای تبیین فناوری پرتوها در جامعه و توسعه سامانه‌های پرتودهی و بکارگیری ظرفیت‌های این بخش در حوزه کشاورزی، سلامت و محیط‌زیست در سطح کشور وجود دارد.
ایشان در ادامه درخصوص لزوم حضور مردم در توسعه این حوزه، چنین بیان داشتند: در راستای مردمی‌سازی حوزه هسته‌ای و حضور پررنگ‌تر مردم، جلسات متعددی با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در استان‌های مختلف و مقامات دولتی صورت گرفت و خوشبختانه منجر به انعقاد قرارداد احداث چهار سامانه در مناطقی از کشور با حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی گردید.
معاون سازمان انرژی اتمی، با بیان نحوه فرآیند پرتودهی و اثرگذاری بر محصولات کشاورزی، افزودند: تأخیر در جوانه‌زنی، افزایش زمان انبارمانی محصولات کشاورزی که منجر به ارتقاء امنیت غذایی می‌شود از مهم‌ترین اثرات توسعه سامانه‌های پرتودهی بشمار می‌آید.
 
مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران، حوزه صنعت، محیط‌زیست و پزشکی و سلامت را از دیگر حوزه‌های اثرگذاری فناوری پرتوها برشمردند و در ادامه خاطرنشان کردند: امیدواریم در این مسیر به اهداف کلان اقتصادی که در حوزه صنعت هسته‌ای مورد توجه قرار گرفته است، در آینده‌ای نزدیک دست‌ یابیم چرا که بر این باوریم اقتصاد قوی سبب پیشبرد اهداف‌های کلان کشور در تمامی ابعاد در سطح منطقه و نیز جهان خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین تحریری تولیت حوزه علمیه مروی استان تهران در ادامه این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از اقدامات و دستاوردهای سازمان انرژی اتمی در حوزه کاربرد پرتوها، اظهار داشتند: به عنوان مسئولان کشور می‌بایست سرمایه‌های جوان را شناسایی و از فرار استعداد‌های بسیار خوب جلوگیری نماییم چراکه همواره دشمن در تلاش و برنامه‌ریزی در جهت مانع‌تراشی برای عدم دست‌یابی به استقلال و پیشرفت کشور بوده است.
 

تمام حقوق وب سایت متعلق به شرکت توسعه کاربرد پرتوها می باشد.