.
جمعه 31 شهریور 1402   12:39:25
.
.

اخباراخبار

.

تجلیل دکتر قنادی، معاون برنامه‌ریزی هسته‌ای و نظارت راهبردی از دکتر شیرمردی، معاون سازمان و مدیرعامل شرکت در خصوص موفقیت طرح فناورانه پودر بندآورنده خون

1401/8/2317:24
تعداد بازدید: 395 بار
دکتر قنادی، معاون برنامه‌ریزی هسته‌ای و نظارت راهبردی با ارسال لوح تقدیر از تلاش و کوشش دکتر شیرمردی، معاون سازمان و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران و دست‌اندرکاران طرح فناورانه تولید پودر بندآورنده خون تجلیل کردند.
گفتنی است، شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران سازمان انرژی اتمی یازدهم آبان‌ماه، پس از یکسال و نیم کار تحقیقاتی، از پودر بندآورنده خون که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی ساخته شد، در استان یزد رونمایی کرد. یکی از علل اصلی مرگ و میر خون‌ریزی بیش از حد بیماران هنگام جراحی می‌باشد و همواره یکی از دغدغه‌های اصلی جراحان بوده است. لذا پژوهش در خصوص عامل بندآورنده‌ی خون مناسب با کارایی بالای انعقاد خون به منظور دستیابی به نتایج مطلوب در دستور کار قرار گرفت. پودر همواستات (پودر بندآورنده خون) با ایجاد ساختار شبکه مانندی به محل خونریزی چسبیده و سطحی از پلاکت‌های تجمع یافته را ایجاد می‌کند که بدین ترتیب موجب لخته‌ی فیبرینی شده و در نهایت نیز سبب کاهش خونریزی می‌شود.
 
نسخه قابل چاپ

تمام حقوق وب سایت متعلق به شرکت توسعه کاربرد پرتوها می باشد.

login