.
جمعه 31 شهریور 1402   12:34:48
.
.

اخباراخبار

.

گفتگوی دکتر شیرمردی با خبرگزاری بازار

1402/6/2113:25
تعداد بازدید: 132 بار
بهبود عملکرد و وزن لاستیک خودرو با فناوری پرتودهی کیفیت و ایمنی خودروها افزایش می یابد
دکتر شیرمردی، معاون سازمان و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران روز یکشنبه 19 شهریور ماه طی مصاحبه حضوری با خبرگزاری«بازار» بیان کردند: اگر مواد اولیه تایرسازی یا حتی لاستیک خودرو پرتودهی شود، خاصیت ارتجاعی، عمرمفید، کیفیت و وزن آن بهبود خواهد یافت.
ایشان اظهار داشتند: در صنعت خودروسازی از «پلیمر» جهت تولید قطعات بسیار زیادی استفاده می شود، بیشتر اجزا و قطعات کابین، لولههای انتقال سیالات و لاستیک برای تولید نیازمند این ماده هستند. در شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران فناوری پرتودهی به پلیمر را داریم، اگر مواد پلیمری پرتودهی شوند مقاومت و دوام مکانیکی آن ها افزایش خواهد یافت.
معاون سازمان افزودند: به عنوان مثال اگر سیم‌های مورد استفاده در پلت فرم الکتریکی خودرو پرتودهی شود، این کابل ها نسوز خواهد شد. بنابراین ایمنی خودرو در حوادث افزایش یافته و مانع از آتش سوزی خواهد شد.

ایشان اذعان داشتند: اگر مواد اولیه تایرسازی یا حتی لاستیک خودرو پرتودهی شود، خاصیت ارتجاعی، عمرمفید، کیفیت و وزن آن بهبود خواهد یافت. بهبود این پارامترها در زمان استفاده از تایر منجربه افزایش سرعت خودرو و کاهش استهلاک خواهد شد. البته این موضوع فقط منوط به لاستیک خودرو نمی شود، نوارهای دور در خودرو که درزگیر هستند، پس از مدتی به دلیل وجود یو وی در نور آفتاب دچار خرابی می شوند. با پرتودهی مواد اولیه نوارهای دور در خودرو می توان خرابی را کاهش و مقاومت آن ها را در برابر نور آفتاب افزایش داد.
دکتر شیرمردی در پایان صحبت خود افزودند: فعالیت های بسیار زیادی در زمینه پلیمرها به ویژه با کاربری در صنعت خودرو انجام داده‌ایم، بنابراین جهت پیش‌برد این فعالیت در بخش‌های مختلف کشور جهت استفاده از فناوری پرتودهی قطعا نیازمند همکاری بیشتر و حتی سرمایه گذاری صنایع خودروسازی هستیم.
 
نسخه قابل چاپ

تمام حقوق وب سایت متعلق به شرکت توسعه کاربرد پرتوها می باشد.

login