.
جمعه 17 آذر 1402   16:30:24
.
.

اخباراخبار

.

معاون رییس‌جمهور تاکید کرد: ارتقای کیفیت محصولات پلیمری با استفاده از پرتودهی

1402/8/2014:47
تعداد بازدید: 882 بار


معاون رییس‌جمهور تاکید کرد:


ارتقای کیفیت محصولات پلیمری با استفاده از پرتودهی


محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی در حاشیه مراسم بهره‌برداری از نخستین سامانه شتابدهنده‌ الکترون توان بالا « CELV-8 » در استان قزوین، اظهار کرد: سامانه شتابدهنده‌ الکترون توان بالا « CELV-8 » موجب کیفیت‌بخشی و افزایش دوام محصولات به‌ویژه در حوزه پلیمری خواهد شد و نقش بسیاری موثری در کیفیت محصولات و کاهش وزن آن‌ها خواهد داشت.
 

وی با تاکید بر اینکه این دستگاه موجب تفاوت‌های چشمگیر در کیفیت محصولات خواهد شد، گفت:‌ ایمنی سیم‌ و کابل‌هایی پرتودهی شده بیشتر است و مانع آتش‌سوزی سیم‌‌ها و کابل‌ها در ساختمان‌ها خواهد شد.

اسلامی تصریح کرد: فناوری پرتودهی در صنعت خودروسازی و هواپیما‌سازی، حوزه هسته‌ای و صنعت هوافضا دارای کاربردهای متنوعی بوده و یکی از مهم‌ترین کاربردهای آن افزایش دوام و ارتقای کیفیت سیم و کابل‌های مورد استفاده در این بخش‌ها است. پرتودهی؛ کلاس و کیفیت محصولات را ارتقا می‌دهد و گام بزرگی در کیفیت‌بخشی صنعت پلیمر کشور به شمار می‌آید.

 
 

رییس سازمان انرژی اتمی ایران خاطرنشان کرد: پرتودهی در زمینه افزایش کیفیت و کارایی  ‌لاستیک موثر است زیرا زمانی که این محصولات پرتودهی می‌شوند از وزن محصولات کاسته و بر کیفیت، قوام و دوام، اطمینان و عمر محصولات می‌افزایند و در مقابل از استهلاک آن‌ها می‌کاهند و نیز منجر به کاهش مصرف سوخت خودروها می‌شوند.
معاون رییس‌جمهور بیان کرد: مزایای استفاده از فناوری پرتودهی در چنین صنایعی فوق‌العاده متنوع و متفاوت است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به طراحی و ساخت این سامانه‌ها، قابلیت استفاده از آن‌ها در حوزه کشاورزی و پرتودهی غلات نیز وجود دارد و موجب افزایش ماندگاری محصولات خواهد شد.
 
اسلامی گفت: امروز را باید روز آغاز فعالیت رسمی سایت‌های پرتودهی کشور به‌شمار آورد؛ بر اساس سند جامع سازمان؛ احداث، تجهیز و نصب این پروژه در طول مدت زمان یک‌سال انجام شده و اکنون شاهد بهره‌برداری و راه‌اندازی از این مجتمع هستیم.

نسخه قابل چاپ

تمام حقوق وب سایت متعلق به شرکت توسعه کاربرد پرتوها می باشد.