.
جمعه 24 فروردین 1403   16:47:35
.
.

اخباراخبار

.

دیدار معاون سازمان انرژی اتمی با فرماندار شهرستان لارستان

1402/12/2315:01
تعداد بازدید: 85 بار
معاون سازمان انرژی اتمی و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران، جناب آقای دکتر شیرمردی روز دوشنبه 21 اسفند ماه میزبان جناب آقای دکتر داریوش دهقان فرماندار شهرستان لارستان و هیئت همراه بودند و ضمن تبادل‌نظر به بررسی زمینه‌های مشترک همکاری پرداختند
در این جلسه دکتر شیرمردی تشریحی از اقدامات انجام‌شده، دستاوردها و همچنین برنامه‌های آینده سازمان انرژی اتمی را ارائه دادند.
در حاشیه دیدار یادآوری کردندکه فائو و آژانش بین‌المللی انرژی اتمی و بسیاری از نهاد‌های بین‌المللی، صنعت پرتودهی را برای حوزه مواد غذایی تأیید کرده‌اند. امروز ۹ استاندارد ملی در حوزه پرتودهی مواد غذایی داریم. بسیاری از محصولات مانند سیب‌زمینی یا پیاز و امثالهم می‌توانند به کمک پرتو‌ها مدت زمان انبارمانی بیشتری داشته باشند. امروزه پرتو‌ها می‌توانند به نگهداشت محصولات کمک کنند و آفات محصولات را از بین ببرند.
ایشان تاکید داشتند: اگر صنعت پرتودهی را توسعه دهیم، امنیت غذایی و سلامت غذایی در کشور رشد می‌کند. در دولت سیزدهم برای اینکه بتوانیم پرتودهی صنایع غذایی را هدفمند کنیم و ریل‌گذاری مناسبی برای این بخش داشته باشیم یک سند تهیه کرده است. در این سند نقاط مهم و با ظرفیت بالای تولید محصول کشاورزی تعیین شده است.
استریل تجهیزات پزشکی، از دیگر فواید صنعت هسته‌ای برای تأمین سلامت کشور است و این موضوع درحالی است که تجهیزات پزشکی اگر با روش‌های غیر پرتویی استریل شوند، کیفیت کافی را نخواهند داشت.
دکتر شیرمردی اذعان داشتند: ما با یک چالش عدم آگاهی در سطح جامعه روبرو هستیم.
دکتر دهقان در پایان افزود: انشالله بتوانیم از دانش هسته‌ای برای ارتقاء بهتر در حوزه کشاورزی استفاده نماییم.

نسخه قابل چاپ

تمام حقوق وب سایت متعلق به شرکت توسعه کاربرد پرتوها می باشد.

login